منوی دسته بندی
ثبت نام/ورود

کاربرد پاف مبل چیست؟

پاف مبل چیست؟

پاف مبل به صورت کلی تشکیل شده از چوب، پارچه و اَبر است که به دست یک هنرمند خوش سلیقه ترکیبی زیبا در کنار هم ایجاد می‌کنند. پاف مبل یا پاف تخت و یا هر مدل دیگری از پاف هیچ تفاوتی ندارد همگی مانند یک اثر هنری محل زندگی شما را زیبا می‌کنند. ساده ترین نوع پاف مبل چیست؟ ساده ترین نوع پاف مبل را می‌توان قرار دادن یک بالشتک را بر روی یک چهار پایه چوبی دانست که از آن برای نشستن استفاده می‌کنند برخی نیز پاف مبل را طراحی می‌کنند و با دقت در طراحی آن محصولی زیبا خلق می‌کنند.
بیشتربن جستوجو برای خرید اینترنتی پاف مبل برای موارد زیر است.

 • پاف مبل راحتی
 • پاف مبل سلطنتی
 • پاف خزدار
 • پاف سنتی
 • پاف تخت


کاربرد پاف مبل چیست؟

از نظر هنرمندان و طراحان دکوراسیون داخلی کاربرد پاف مبل برای افزایش زیبایی و بیشتر کردن جذابیت فضای خانه می‌باشد. ولی از نظر فروشندگان پاف مبل یک ابزار کاربردی برای خانه و مخصوصا قسمت مبلمان و اتاق خواب است. به صورت کلی پاف مبل هم کاربرد ابزاری دارد و هم زیبایی خانه را بیشتر میکند.

کاربرد پاف مبل

 • از کاربردهای پاف مبل می‌توان به محلی برای قرار دادن پا در زمان نشستن و استراحت کردن اشاره کرد. این نوع پاف‌ها در اندازه های کوچک تولید می‌شوند و ارتفاع کمی دارند. نوع دیگری از پاف مبل هم وجود دارد که برای نشست است و ارتفاع استاندارد یمک صندلی و مبل را دارند.
 • پاف‌های هم وجود دارد که مانند صندوق هستند این نوع پاف‌ها محل خوبی برای قرار دادن بالشتک‌ها و کوسن‌ها هستند.
 • از نمونه های دیگر پاف که در کنار مبلمان استفاده می‌شوند میتوان به پاف‌های طرح میز اشاره کرد. این نوع پاف‌ها بسیار کاربردی بوده و می‌توانند به عنوان یک دست ست کامل میز در اختیار شما قرار گیرند. اگر از پاف برای میز استفاده می‌کنید بهتر است شیشه ایی اندازه رویه پاف خریداری کنید تا قرار دادن اجسام بر روی پاف راحت‌تر باشد و همچنین از کثیف شدن رویی پاف جلوگیری شود.
 • در برخی پاف‌ها سازنده یک حالت کتابخانه‌ایی نیز داخل پاف طراحی می‌کند که می‌تواند محل قرار دادن کتاب‌هایی باشد که شما در حال خواند آن هستید.
 • کاربرد پاف در اتاق خواب

  • بیشتری کاربرد پاف در اتاق خواب مورد استفاده قرار گرفتن به انوان صندلی میز آرایش و میز توالت است. البته امروزه اکثر میزهای توالت یک ست هستند که صندلی مخصوص خود را دارند ولی اگر شما بخواهید تغییر در اتاق خواب خود بدهید خرید یک پاف به عنوان صندلی می‌تواند فضای خوبی را در اتاق شما ایجاد کند.
  • یک دیگر از موارد کابرد پاف در اتاق خواب می‌توان به استفاده از پاف به عنوان پاف تخت اشاره کرد. این نوع پاف در پایین تخت قرار میگیرد.

  پاف تخت چیست؟

  پاف تخت را می‌توان یک میز در نظر گرفت که محل قرار دادن وسایلی مانند ساعت، چراق خواب، در نظر گرفت. البته نمونه‌هایی هم موجود هستند که در پایین تخت قرار می‌گیرند و عرض انها اندازه تخت و طول آنها معمولا نیم متر است. این نوع از پاف‌ها درون خود حالت صندوقچه داشته و محل خوبی برای قرا دادن لباس و یا پتو هستند و همچنین می‌توان از آنها به عنوان صندلی استفاده کرد.

  حال که با دو کاربرد پاف آشنا شدید در ادامه برای شما از انواع مدل‌های پاف صحبت می‌کنیم تا در زمان خرید اطلاعات کاملی از پاف داشته باشید و انتخابی راحت و مناسب بکنید.

 • پاف گرد

  پاف گرد بیشتر کاربردی برای زیبایی دارد و میتواند در قسمت هایی مانند روی میز و یا کنار مبل استفاده شود. اگر اندازه پاف گرد بزرگ باشد می‌تواند به انوان زیرپاییی استفاده شود. پاف گرد در رنگ‌ها و طرح‌های بسیار متفاوتی تولید می‌شود.

  پاف بالشتی

  این نمونه از پاف حالتی مانند کوسن مبل دارد و می‌تواند وسیله سبک و خیلی مناسبی برای زمان استراحت باشد. قرار دادن در زیر سر و استراحت بر روی ان و یا استفاده از آن به انوان پشتی برای تکیه دادن به دیوار همگی از کاربرد های پاف بالشتی هستند. پاف های بالشتی معمولا در شکل های دایره، بیضی، و مربع تولید می‌شود.

  پاف پایه دار

  پاف‌های پایه دار که در بازار با تنوع بالای در دسترس هستند یکی از بهترین انتخاب‌های شما می‌توانند باشندو این پاف ها بسته به نوع استفاده با 3 سا 4 پایه که معمولا از جنس چوب هست ساخته می‌شوند. این پاف ها وزن سبکی دارند و از مقاومت خوبی برخورداند و کابرد زیادی دارند. استفاده به انوان میز، صندلی، زیرپایی و صندوقچه از موارد مهم آن است.

 • این مدل از پاف‎‌ها به شکل دایره، مربع، بیضی، تولید می‌شوند.

   


  جنس پارچه پاف‌ها

  یکی از مهم ترین موارد در زمان انتخاب و خرید پاف جنس پارچه و به صورت کلی متریال استفاده شده بر روی آن می‌باشد. امروزه پاف‌ها با متریال‌های زیادی ساخته می‌شون در ادامه بهترین نوع‌های آن را به شما معرفی می‌کنیم.

  پاف سنتی

  این نوع از پاف‌ها با پارچه‌های سنتی و طرح های زیبای پر نقش و نپار ساخته می‌شود که قالبا کار دست بوده و بسیار فاخر هستند. اپر به دنبال خرید پاف ارزان هستید این نمونه گذینه مناسبی برای شما نمی‌باشد مگر آنکه نمونه‌های از آنرا پیدا کنید که کار دست کمتری دارد و قیمت آن به طبع پایین‌تر است.

  پاف‌های بافتنی

  ایت نوع از پاف‌ها بسیار زیبا بوده و به دلیل بافت خاص آن بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. این نوع از پاف‌ها کابرد کمتری دارند و بیشتر برای زیبایی استفاده می‌شوند.

 • پاف‌های پارچه‌ایی

  پاف‌هایی که از پارچه ساخته می‌شوند مهمولا از جنس مخمل و یا پارچه مبل سازی هستند. قیمت این نوع از پاف‌ها مناسب بوده و کاربرد بالایی دارند. اضافه کردن برخی طرح‌ها و چیزهای مختل روی آن مانند دگمه و یا ریشه‌های پارچه‌ایی می‌تواند زیبایی آن‌ها را بیشتر کند.

  پاف‌ چرم

  پاف‌های چرم نیز بسیار زیبا بوده و می‌تواند متریال خوبی برای استفاده به عنوان صندلی و میز باشند. عمر چرم بالا بوده و بافت زیبایی دارد. چرم مراقل نیاز دارد و در صورت نگهداری نامناسب ترک خورده و زیبایی خود را از دست می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *