منوی دسته بندی
ثبت نام/ورود

چگونه بهترین میز ناهارخوری را برای خانه انتخاب کنیم؟

در این بخش معیارهای بهترین میز برای طراحی زیباتر چیدمان خانه را لیست می‌کنیم.

۱.میز ناهار خوری قرار است در چه فضایی بنشیند؟

یک طراح داخلی با نگاهی اجمالی به خانه تصمیم می‌گیرد که این میز باید در کدام بخش از خانه قرار بگیرد. آیا در خانه محدودیت فضایی برای میز دارد یا خیر؟ صاحبخانه ترجیح می‌دهد میز ناهار خوری در آشپزخانه باشد یا در گوشه پذیرایی و نزدیک به آشپزخانه؟ این میز صرفا برای جمع‌شدن خانواده و صرف غذاست یا کارهای روزمره مانند مطالعه‌کردن، کار با لپ تاپ و موارد دیگر را هم شامل می‌شود؟

چه جنسی را برای میز ناهارخوری ترجیح می‌دهید؟

۲.چه جنسی را برای میز ناهارخوری ترجیح می‌دهید؟

جنس میز یکی از فاکتورهای مهم برای طبقه‌بندی انواع میز ناهار خوری است. چوب، شیشه، فلز یا حتی سنگ مرمر جنس‌های مختلفی هستند که می‌توانید میز ناهار خوری خانه را از بین آن‌ها انتخاب کنید.

البته برای انتخاب جنس میز باید دکوراسیون خانه و نوع استفاده از میز را در نظر بگیرید. مثلا میزهایی که سطح آن‌ها از جنس سنگ مرمر است برای خانه‌های لوکس مناسب است که بیشتر جنبه تزیینی برای خانه دارد و چندان مناسب کارهای روزمره نیست.

ما میزهای شیشه‌ای را بیشتر برای آشپزخانه‌ها در نظر می‌گیریم؛ چون تمیز کردن آن‌ها کار بسیار ساده‌ای است و در ظاهر چندان فضا را شلوغ نمی‌کند.

۳.دکوراسیون خانه از چه سبکی پیروی کرده است؟

میز ناهار خوری که در پذیرایی قرار می‌گیرد برای تکمیل دکوراسیون خانه خریداری می‌شود. پیش از هر کاری طراح دکوراسیون داخلی، مشخص می‌کند میز ناهار خوری هماهنگ با سبک خانه باید چه طرح و مدلی باشد؟ یعنی اگر دکوراسیون داخلی خانه به سبک کلاسیک است، به سراغ میزهای سلطنتی چوبی می‌رود و اگر سبک مدرن را در خانه اجرا کرده‌است، از میان میزهای چوبی، شیشه‌ای یا سنگی بهترین مدل را انتخاب می‌کند. 

۴میز ناهارخوری چه شکلی باشد؟

میزهای مستطیل، مربع، دایره و بیضی رایج‌ترین انواع میز ناهارخوری هستند. میز ناهارخوری مستطیل می‌تواند میزبان تعداد بیشتری باشد و به‌دلیل صاف و خطی بودن، دسترسی به قسمت‌های مختلف آن راحت‌تر است. 

میزهای ناهار خوری مربع برای فضاهای کوچک و خانواده‌های کم‌جمعیت مناسب هستند. اگر قرار است حداکثر چهار نفر دور میز بنشینند، انتخاب این مدل میز، بهترین ایده برای خانه شماست.

میز ناهارخوری گرد، کارایی مشابه میز مربع دارد با این تفاوت که می‌تواند صمیمیت بیشتری بین افراد دور میز ایجاد کند؛ چون همه در فاصله‌ای برابر سر میز نشسته‌اند.

البته این نکته را به‌خاطر داشته باشید که میز گرد نسبت به میز ناهار خوری مستطیل، فضای بیشتری را در خانه اشغال می‌کند و این مدل میز برای خانه‌هایی که متراژ بالایی دارند مناسب‌تر هستند.

میزهای ناهارخوری بیضی، جذابیت بصری بیشتری نسبت به مدل‌های دیگر دارند و گوشه‌های گرد آن‌ها این تصور را شکل می‌دهند که فضای کمتری را در خانه پر کرده‌اند. خطوط منحنی میز بیضی می‌تواند دل هر سلیقه‌ای را ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *