منوی دسته بندی
ثبت نام/ورود

چند نوع اسفنج مبل داریم؟

 اسفنج در ضخامت های مختلف برای بیشتر جاهای مبل قابل استفاده می باشد. به طور مثال برای دسته های مبل و یا پشتی مبل از اسفنج های نازک استفاده می شود و برای کف مبل در بسیاری از موارد از اسفنج هایی با ضخامت بیشتر استفاده می‌شود این اسفنج ها به اسفنج‌های ۳۰ کیلویی یا اسفنج یورتان معروف هستند منظور از ۳۰ کیلویی همان دانسیته و چگالی اسفنج است .

در زمان خرید اسفنج یکی دانسیته و دیگری چگالی را باید توجه کنید. دانسیته بیانگر وزن اسفنج است. که هر چقدر بالا باشد نشان دهنده کیفیت بهتر واستقامت بالای آن است.

یورتان نیز نوعی اسفنج است که در حال حاضر جزء برندهای معتبر در زمینه ی کف مبلمان است .

انواع اسفنج مبل:

اسفنج معمولی

این نوع اسفنج علاوه بر اینکه در دمای بالای کوره پخته می شود، به آن پودر سنگی بنام میل، نیز ترکیب می کنند که خاصیت بارز این اسفنج سفت بودن آن است که البته این خاصیت به مرور بر اثر استفاده کم می شود و اسفنج نشست می کند و فرم خود را از دست داده وخاصیت  ارتجاعی خود را دیگر ندارد و بعد از چند سال افت می کند و اصطلاحا جا می اندازد.

اسفنج اچ ار:

یکی از انواع اسفنج های پلی یورتان می باشد. نامگذاری اسفنج اچ ار هم به دلیل استفاده از حرارت غیر مستقیم یا دمای کم، در مراحل ساخت می باشد. دمای کم، فرصت بیشتری برای شکل گیری مولکول های این اسفنج می دهد و به همین دلیل حالت ارتجاعی این اسفنج نسبت به اسفنج های معمولی بیشتر بوده و نرم تر از اسفنج های معمولی می باشد طول عمر بیشتری دارند و دچار افت یا از دست دادن خاصیت ارتجاعی خود نمی شوند.

موارد استفاده از اسفنج و فوم مبل:

در اینجا به سوالی می رسیم که در واقع برای یک مبل فوم سرد بهتر است یا اسفنج. برای جواب این سوال با ما همراه باشید

فوم ها از ترکیب مواد شیمیایی مخصوصی با نسبت مشخص در کوره ساخته می شود، انواع مختلفی دارد. از لحاظ ماندگاری نسبت به اسفنج های معمولی طول عمر بیشتری دارند.

فوم هایی که برای مبلمان استفاده می شوند: فوم گرم، فوم سرد، فوم ویژه.علت نام گذاری فوم گرم به این دلیل است که در فرایند تولید،این اسفنج ها در کوره های صنعتی با دمای بالا پخته میشوند. ولی فوم های سرد با حرارت غیر مستقیم وکم در کوره های صنعتی تولید میشوند.

سفت و محکم بودن از بارزترین ویژگی های فوم گرم است که به مرور زمان خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و نرم میشوند.معمولا طول عمر کمتری نسبت به فوم سرد دارد. حالت ارتجاعی فوم سرد نسبت به فوم گرم بیشتر است زیرا در دمای پایینی ساخته شده که فرصت بیشتری برای شکل گیری مولکول ها داشته است و به همین دلیل سفت تر از فوم گرم است.ا

ز فوم سرد به دلیل طول عمر بیشتر نسبت به فوم گرم در قسمت کف مبلمان راحتی استفاده میشود.

به طور کلی رویه کوبی انواع مبل راحتی و استیل از اسفنج و فوم مبل استفاده می شود و دسته ها و پشت مبلمان اکثراً از اسفنج با ورقه های نازک است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *