منوی دسته بندی
ثبت نام/ورود

راهنمای انتخاب رنگ روکش مبل سئوالات متداول در مورد بهترین رنگ برای کاور مبلراهنمای انتخاب رنگ روکش مبل

دکوراسیون فضای داخلی منزل یا محل کار یکی از مواردی است که در انتخاب رنگ برای کاور مبل باید به آن توجه ویژه کرد. هارمونی و هماهنگی محیط، حس خیلی خوبی به ما می دهد و همچنین موجب زیباتر شدن محیط می شود. در ادامه، موارد مهم در انتخاب رنگ روکش مبلمان را مورد بررسی قرار می دهیم.

  • در نظر گرفتن رنگ دیوار برای انتخاب رنگ کاور مبل: رنگ دیوار یکی از موارد موثر برای انتخاب رنگ برای کاور مبل است. بهتر است تا حد امکان رنگ دیوار با رنگ مبلمان راحتی هماهنگی داشته باشد. البته در این مورد باید به میزان نور خانه هم توجه داشته باشید و رنگی انتخاب نکنید که فضا تیره شود. در صورت تمایل می توانید رنگ مبلمان استیل یا راحتی خود را از میان رنگ هایی که خنثی هستند انتخاب کنید.
  • در نظر گرفتن متراژ و فضای محیط برای انتخاب رنگ کاور مبل: متراژ خانه شما نقش مهمی در انتخاب رنگ برای کاور مبل دارد. در صورتی که فضای خانه شما بزرگ است، می توانید هم از پارچه های طرح دار و هم از پارچه های ساده برای روکش مبلمان استفاده کنید. ولی اگر فضای شما کوچک است بهتر است رنگ کاور مبلمان شما تک رنگ یا ساده باشد؛ چون رنگ های شلوغ فضا را کوچک تر نشان می دهد.
  • در نظر گرفتن رنگ فرش و کفپوش برای انتخاب رنگ کاور مبل: در صورتی که در کف خانه شما پارکت یا لمینت چوبی به کار رفته است، بهتر است رنگی متناسب با رنگ آنها برای مبلمان خود انتخاب کنید. روکش هایی که تم کرم و قهوه ایی دارند، بهترین رنگ برای روکش  مبل این محیط ها هستند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که رنگ روکش مبل نباید دقیقاً رنگ کفپوش یا فرش باشد و بهتر است تناژی از آن را داشته باشد. به عنوان مثال یکی از رنگ های مناسب برای کاور مبل برای خانه ای که کفپوش چوبی دارد، رنگ بژ است.

 

سئوالات متداول در مورد بهترین رنگ برای کاور مبل

  1. پرطرفدارترین طیف رنگ برای روکش مبلمان چه رنگی است؟

طیف رنگ های خنثی مثل رنگ خاکستری یکی از انواع پرطرفدار رنگ برای روکش مبل است.

  1. طیف روشن برای چه محیط هایی مناسب است؟

رنگ های روشن برای افرادی که به محیط های شاد و پرنور علاقه دارند، یکی از بهترین رنگ ها برای کاور مبل است.

جمع بندی

یکی دیگر از بهترین رنگ ها برای روکش مبلمان، رنگ های طبیعی مثل سبز کمرنگ و آبی آسمانی هستند. این رنگ ها هارمونی خوبی با بیشتر رنگ های طبیعی دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *