منوی دسته بندی
ثبت نام/ورود

انواع مبل مدرن

انواع مبل مدرن

برای خرید مبل مدرن مناسب بهتر است که ابتدا با انواع مدل های آن آشنا شوید:

تلفیق مدرن و کلاسیک

این مدل مبل تلفیقی از سبک کلاسیک و مبل راحتی است یعنی در ساخت و ظاهر آن چوب بکار رفته است. اما از منبت کاری و جزئیات خبری نیست و نشیمن گاه آن نسبت به مبل کلاسیک بسیار راحت تر است.

راحتی

مبل مدرن به نوعی در زیر مجموعه مبل های راحتی دسته بندی می شود. مبل هایی مثل مبل ال ، مبل چستر و حتی مبل های تخت خواب شو به عنوان مبل های راحتی مدرن شناخته می شوند.

اسپرت

این مدل هم در واقع نوعی مبل راحتی است. از ویژگی های آن می توان به ارتفاع کمتر آن نسبت به مبل های کلاسیک و استفاده بیشتر از پارچه و کتان در ساخت آن اشاره کرد.

جنس مبل مدرن

مبل مدرن و مبل های راحتی ویژگی ها و شباهت های فراوانی دارند که خریداران را در هنگام خرید مبل مدرن کمی دچار اشکال می کنند. در ساخت این مبل پارچه زیادی به کار رفته است بطوری که حتی روی دسته های این نوع مبل هم روکش پارچه کار شده است. جنس فوم و اسکلت اصلی این مبل از چوب های سبک تری مثل چوب راش استفاده شده است تا بتوان شکل های متنوع تری در طراحی آن استفاده کرد و در نتیجه این مبلمان نسبت به سایر مبل ها سبک تر می باشد. به علت طراحی امروزی تر فوم این مبل، به خوبی قابلیت انطباق با محیط منزل های امروزی را دارد. پس در انتخاب مبلی که پارچه مرغوبی داشته و قابلیت نظافت و یا تعویض آن را داشته باشد دقت کنید.

تفاوت سبک مدرن با کلاسیک

دو سبک کلاسیک و مدرن از محبوب ترین انواع دکوراسیون منزل هستند. انتخاب اینکه از کدام سبک در مبلمان و سایر لوازم منزل خود استفاده کنید بستگی به سلیقه، علاقه و فضای خانه شما دارد. در مبلمان کلاسیک بیشترین مساله ای که توجه شما را جلب می کند استفاده زیاد از چوب و منبت کاری در طراحی مبلمان است. در حالی که مبلمان مدرن سبک تر و بیشتر از روکشی پارچه ساخته شده اند و در طراحی شکل آنها از قانون خاصی پیروی نمی کنند. اما نکته ای که شاید در انتخاب شما تاثیر گذار باشد فضا و اندازه منزل شماست. مبلمان کلاسیک در کنار مبل نیاز به اجزاء دیگری همچون میز کنار مبل ، کنسول و … دارد که برای این منظور شما هم به فضای بیشتری نیاز دارید و بودجه بیشتر، پس یکی از تفاوت های اصلی این دو نوع مبل قیمت به نسبت ارزانتر مبل مدرن نسبت به مبل کلاسیک است.

نحوه چیدمان دکوراسیون مدرن

یکی از سوالاتی که هنگام خرید مبلمان مدرن پیش می آید چگونگی چیدمان این مبل در منزل است. مهم ترین نکته در چینش مبل هماهنگی با فضای کلی خانه و دکوراسیون منزل است. مبلمان مدرن همانطور که قبلا گفته شد مینیمال است در نتیجه این مبلمان اجزاء و قسمت های کمتری در مقایسه با مبل های دیگر دارد که آن را مناسب فضاهای کوچکتر کرده است. مبل ها را باید با توجه به نور منزل چید بطوریکه محل قرارگرفتن مبل ها نور گیر باشند. برای ساختن محیطی صمیمی تر و دوستانه تر از چسباندن مبل ها به دیوار جدا خودداری کنید. با این کار هم فضای خانه تان را بزرگتر نشان داده و هم فضایی صمیمی تر را برای منزلتان ایجاد خواهد کرد و نکته آخر مبل های مدرن در طراحی شان از قانون خاصی پیروی نمی کنند. پس شما در چیدمان مبلمان مدرن هم نیازی به پیروی از قوانین خاصی ندارید.

نکات مهم در هنگام خرید مبل

در هنگام خرید مبلمان مدرن نکاتی است که لازم است به آنها توجه کنید با توجه به فضای منزل و ابعاد آن، مبل مدرن را خریداری کنید. ویژگی اصلی این مبل سادگی در طراحی و شکل ظاهری آن است پس از خرید اجزاء اضافی در سرویس مبلمان و چیدن آن ها در کنار مبل خود،خودداری کنید. مبل مدرن شباهت زیادی با مبلمان راحتی دارند و جنس آنها بیشتر از پارچه است پس در انتخاب نوع پارچه دقت کنید تا کیفیت بالایی داشته باشد. این مبلمان مناسب استفاده در فضاهای خالی منزل هستند. فضا منزل را در نظر گرفته و برای آن قسمت ها مبل مناسب را خریداری کنید و همچنین برای بزرگتر نشان دادن فضای خانه رنگ های شاد و ساده را انتخاب کنید.

 

نوع پارچه مبلمان مدرن

یکی از عوامل در تعیین کننده در قیمت مبل راحتی نوع پارچه آن است. یک پارچه مناسب علاوه بر زیبایی مبل در راحتی و شستشوی و پاکیزگی آن نیز تاثیر گذار است. در مبل مدرن کمتر از پارچه چرم استفاده می شود. اگر فضای خانه تان جدیدتر و وسایل منزلتان به سبک مدرن نزدیکتر است انتخاب روکش پارچه ای با رنگ های شاد بهترین انتخاب برای مبل شما است. همچنین توجه کنید که نوع پارچه تاثیر زیادی در انتقال گرما یا سرما، راحتی و پاکیزگی دارد. پس در انتخاب بهترین روکش برای مبل مدرن خود دقت کافی نمایید. توجه کنید که برای انتخاب پارچه مبل مناسب باید به سبک دکوراسیون و مبلمان منزل دقت کرده تا هماهنگ با آن اقدام به انتخاب رو مبلی نمایید. فراموش نکنید تنها به زیبایی پارچه رو مبلی دقت نکنید بلکه طول عمر آن هم موردی است که مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *