منوی دسته بندی
ثبت نام/ورود

انواع روش های چیدمان مبل

انواع روش های چیدمان مبل

امروزه بسیاری از منازل به صورت آپارتمانی ساخته می شوند و دارای فضایی کوچک یا متوسط هستند. از این رو توجه به نکات طراحی دکوراسیون برای استفاده حداکثری از فضا حائز اهمیت است. در این بخش به ارائه روش هایی برای چیدمان مبل راحتی در فضاهای کوچک می پردازیم.

 
 • مبل های ال شکل: این مبلمان راحتی به دلیل حالتی که دارند، فضای کمی را اشغال می کنند و انتخاب مناسبی برای محیط های کوچک هستند. در واقع بهتر است در این فضاها به جای استفاده از ست های مبلمان راحتی بزرگ و 7 نفره از مبل های ال شکل استفاده شود.
 • یک کاناپه کوچک و دو صندلی: یکی از بهترین چیدمان های پیشنهاد شده برای محیط های کوچک، استفاده از یک کاناپایه در یک سمت و دو صندلی تک نفره در روبروی آن است.
 • چیدمان گرد: این نوع چیدمان نیاز به فضای زیادی ندارد. بدین منظور باید مبل های دو یا سه نفره را در کنار دیوار قرار دهید و سپس سایر مبل های تک نفره را به صورت گرد و متقارن در اطراف آن بچینید. بهتر است مبل دو نفره یا سه نفره را روبروی تلویزیون قرار دهید تا فضای منزل زیباتر جلوه کند. اگر این چیدمان مناسب فضای منزل شماست، از آن غافل نشوید.
 • استفاده از مبل های تک نفره: شما می توانید از ترکیب مبل های تک نفره و پاف ها در سالن پذیرایی خود استفاده نمایید. این نوع مبل ها معمولا دارای ظاهر بسیار مدرن و شیکی هستند و می توانند هارمونی زیبایی با فضای منزل شما ایجاد کنند
  • سعی کنید مبل هایی با رنگ خنثی را برای این فضاها انتخاب نمایید. زیرا این رنگ ها باعث می شوند فضا بازتر نشان داده شود. اگر رنگ های شاد یا پارچه های طرح دار مورد علاقه شما هستند، می توانید کوسن هایی با این طرح ها را انتخاب نمایید.
  • استفاده از مبل های راحتی نسبت به انواع استیل و کلاسیک برای فضاهای کوچکتر مناسب تر است.
  • اگر در منزل خود از آینه های قدی یا گنبدی شکل استفاده می کنید، سعی کنید بزرگترین مبل راحتی را در زاویه ای قرار دهید که در آینه نمایان شود. این موضوع به بزرگتر به نظر رسیدن فضای منزل شما کمک خواهد کرد.

   نکات قابل توجه در چیدمان مبل راحتی

   اگر چیدمان مبل راحتی در فضاهای کوچک به درستی انجام شود، موجب بزرگ تر به نظر رسیدن محیط خواهد شد. بنابراین در هنگام چیدن مبل ها به نکات زیر توجه داشته باشید:

 •  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *